Zeynep İdil ÖZMEN Resim sergisi

Zeynep İdil ÖZMEN

Haziran 2004 Doğumlu olan Zeynep İdil Özmen altı yıldır resim çalışmalarına devam etmektedir.
İlk ve Orta öğrenimini Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı okullarında tamamlayan Zeynep, 2019 yılında ailece İstanbul’a yerleşerek Pera Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü 9. Sınıf sınıfa kaydını yaptırdı. Yaptığı özgün çalışmaları ile dikkat çeken Zeynep okulun ilk yılında Okulun Sanat Kurulu tarafından alınan bir kararla kişisel bir sergi açılması uygun görüldü.
İlk kişisel sergisini Nisan 2017 tarihinde Ankara’da , ikinci kişisel sergisini Nisan 2018 gene Ankara’da açmıştır.
Üçüncü kişisel resim sergisini ise 3 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da Pera Art Galerinin’ Kat / 6 Kampüs salonu Şişli‘de  gerçekleştirmiştir.
Resimlerinde kendisine ait özgün bir tasarımı ve yaratıcılığı olan Zeynep İdil Özmen resimlerindeki renkler ve desenlerin anlatımında başarılı performans gösterdiği görülmektedir.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi 10. sınıf Resim Bölümünde okuyan Zeynep İdil Özmen gelecekte iyi bir resim sanatçısı olma yolunda çalışmalarına yoğun bir şeklide devam etmektedir.
4. Kişisel Sergisini ise ŞİŞLİ BELEDİYESİ Sanat Galerisinde açacak olan Zeynep İdil Özmen serginin temasını özel olarak seçtiğini ve çocukların seslerinin duyulması için tüm Dünya’ya bir haykırışla, rengarenk fırça darbeleri ile mesaj niteliği taşıyacağını belirtti.

KURATÖR - Pera Art Gallery – İstanbul

ŞİŞLİ BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ        ŞİŞLİ  /   İSTANBUL