Hakkımızda

Pera Ortaokulu 29 yıllık bir gelenekten gelen eğitim sistemi ve metotları ile sanatı, kültürü ve yabancı dili birleştiren, ülkemizde sanat adı altında birçok olguya yön vermiş bir kurumun ekolünü taşıyan özel bir yapıdır. İlkesi; uzman kadro ile kendini kanıtlamış, kaliteli ve özgün eğitimdir.

Pera Eğitim Kurumları:
  • Pera Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi / Şişli
  • Pera Sanat ve Meslek Okulu / KADIKÖY,
  • Pera College International. Language School / VANCOUVER - CANADA olarak, geleneğine Pera Ortaokulu sürecini de ekleyerek, Türkiye’de ortaokul eğitimi adına bir ilke daha imzasını atmıştır.

PERA ORTAOKULU zorunlu ortaokul derslerinin yanı sıra seçmeli derslerde sanat ve dil ağırlıklı bir program seçmiş, yine sanat ağırlıklı etüt çalışmalarını da ilave ederek öğrencilerine geniş bir eğitim yelpazesi sunmuştur. Öğrencilerinin, kültür ve sanat anlamında hiç bir eksik bırakmadan, tam donanımlı yetişmelerini sağlayarak, gelecek eğitim hayatlarında birçok seçeneği ortaokul sıralarında görmelerini sağlamıştır. Sevdikleri bir ortamda ve sevdikleri sanat çalışmalarıyla eğitim alan öğrenciler, aynı zamanda zorunlu derslerde de yüksek başarı grafiği göstermektedir.

Pera Ortaokul öğrencileri, ruh sağlığı dengeli, çevresine ve ailesine karsı duyarlı, kültür ve sanatın içinde, dünya insanı olma yolunda, ülkesini ve ailesini en iyi şekilde temsil edecek nitelikte yetişmektedir. Pera Ortaokulu bu yapısı ile de Türkiye’de bir ilke imza atmaktadır. Pera Ortaokulu'na kayıt ve bilgi için eğitim danışmanından randevu alınarak gelinmesi önemle rica olunur.

Başvuru için (0212) 245 30 08 den Ayşım Hanımı arayınız...